SZKOŁA PODSTAWOWA NR 203

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 203

Czy szkoła jest w zespole szkół?

Nie

Ogólne informacje o szkole - opis

Nasza szkoła uczy akceptacji siebie i innych, wzajemnego szacunku i zaufania, pobudza do twórczego myślenia i działania, dostarcza możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności a także stwarza szanse zabawy, przeżywania radości i sukcesów.

  • • Zatrudniamy ludzi, którzy posiadają bardzo dobre przygotowanie zawodowe, są życzliwi i przyjaźni dzieciom, dla których sukcesem są sukcesy naszych uczniów.
  • • Mamy nowoczesne pracownie przedmiotowe oraz:
  • - dwie sale komputerowe
  • - siłownię
  • - oddzielny plac zabaw dla najmłodszych dzieci
  • - boisko pokryte sztuczną trawą.
  • • Dbamy o dobrą atmosferę.
  • • W naszej szkole jest bezpiecznie.
  • • Nasze sale lekcyjne są ciepłe, kolorowe, wyposażone w nowe meble i nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz tablice multimedialne.
  • • Organizujemy wyjazdy do zielonych szkół.
  • • U nas można zjeść śniadanie, obiad i podwieczorek.
  • • Nasza świetlica (czynna w godzinach 7:00-18:00) jest wspaniałym miejscem zabaw i odpoczynku.

    Rejon szkoły

    zobacz rejon

    Języki obce

    • angielski w klasach I-VII
      • hiszpański w klasach IV-VII
      • Oferta zajęć pozalekcyjnych - bezpłatne

        • Zajęcia przedmiotowe - poszerzające wiedzę. rozwijające zainteresowania np. teatralne, muzyczno-wokalne, plastyczne, sportowe, informatyczne i inne. Korygujące wady postawy i wymowy, pomagające pokonywać trudności w nauce. Nauka języka angielskiego. Nauka pływania w klasie II.

        Zajęcia pozalekcyjne w klasach I-III:
        • • „Od zabawy do sportu\"
        • • \"Wiem, co jem\"
        • • „Kuchenne rewolucje”
        • • „Origami”
        • • Trening zastępowania agresji
        • • „Gry i rozgrywki umysłowe”
        • • „Pomyśl logicznie”
        • • Zabawa w teatr
        • • Gimnastyka korekcyjna
        • • Eksperymenty
        • • „Łamigłówki mądrej główki”/zajęcia grafomotoryczne
        • • „Dźwięk, słowo, ruch”
        • • „Klub miłośników zwierząt”
        • • Kółko szachowe
        • • „Wesoła kaligrafia”
        • • Zajęcia instrumentalne
        • • Drewutnia
        • • Zajęcia plastyczne
        • • „Sprawna ręka”
        • • Koło biblijne
        • • zajęcia z języka angielskiego
        • • „Łamigłówki matematyczne”
        • • „Małe koło filmowe”
        • • Chór szkolny
        • • Dżungla – zajęcia rozwijające kompetencje społeczne
        • • „Zaczarowany świat książek”
          Zajęcia pozalekcyjne w klasach IV-VI:
          • • Koło taneczne
          • • Gry i zabawy dydaktyczne/filmy religijne
          • • Trening zastępowania agresji
          • • Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
          • • „Wiem, że dam radę”- zajęcia wyrównawcze z matematyki
          • • Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
          • • Koło informatyczne programowania w języku Scratch
          • • Koło z języka angielskiego
          • • Koło matematyczne
          • • Koło plastyczne
          • • Koło biblijne
          • • „Gazetka szkolna”- koło polonistyczne
          • • „W przyjaźni z naturą”- koło ekologiczne
          • • „ Liczę, więc jestem praktycznym człowiekiem”- innowacja matematyczno-informatyczna
          • • „Mały programista”- innowacja informatyczna
          • • Innowacja matematyczna
          • • Extra Deutsch
          • • Zespół instrumentalny
          • • Przygotowanie do sprawdzianu z języka polskiego
          • • Przygotowanie do sprawdzianu z matematyki
          • • Przygotowanie do sprawdzianu z języka angielskiego
          • • „Nasze sprawy”
          • • „Detektywi przyrody”
          • • „Odyseja umysłu”
          • • Komunikacja interpersonalna

            Oferta zajęć pozalekcyjnych - płatne

            • Nauka gry na instrumencie elektronicznym.
            • Indywidualna nauka gry na gitarze.
            Zajęcia z Judo - klub \"Lemur\".

          Świetlica

          To miejsce, w którym dzieci miło i w przyjaznej atmosferze spędzają czas od 7.00-18.00. Tutaj można spotkać się z kolegami przed i po zajęciach, zagrać w warcaby i szachy, gry planszowe. Każda klasa ma swojego wychowawcę oraz salę, dzięki temu nasze dzieci czują się bezpieczne i mają zapewnioną wszechstronną opiekę wychowawczą. W ramach klubiku szkolnego, zapewniamy również opiekę uczniom klas 4-7. Uczeń może kształcić i rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w zajęciach: plastycznych, teatralnych, grach umysłowych, origami, treningach twórczości, zajęciach psychoedukacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszą się okolicznościowe imprezy: Otrzęsiny, 11 listopada, Andrzejki, Mikołajki, kiermasz świąteczny, Dzień Łasucha, Festiwal Piosenki Turystycznej.

          Opieka specjalistyczna

          Logopeda
          Reedukator ( Terapia pedagogiczna )
          Pedagog
          Psycholog
          Gimnastyka korekcyjna
          Pielęgniarka

          Wydarzenia kulturalne/sportowe,środowiskowe imprezy integracyjne

          • Wystawy prac uczniów prezentujące dorobek szkoły.
          • Festyn sportowo-integracyjny.
          • Kiermasze świąteczne.
          • Jasełka i koncert kolęd w kościele Świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży.
          • \"I ty możesz zostać świętym Mikołajem\" - impreza organizowana przez Samorząd Szkolny.
          • Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek o zimie.
          • Bale karnawałowe.
          • \"Góra grosza\".
          • Konkursy muzyczne i instrumentalne.

          Osiągnięcia

          Sukcesy 2016/2017 Konkursy pozaszkolne Sukcesy naukowe Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” • wyróżnienie - Hanna Girdwoyń Hanna 3b • wyróżnienie - Lestek Dostatni 4b • wyróżnienie - Michał kościelecki 4a • wyróżnienie - Maurycy Kurczyński 5b Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” • wyróżnienie - Michał Kościelecki 4a • wyróżnienie - Aleksandra Bartoszewska 3c • wyróżnienie - Damian Dąbkowski 3b • wyróżnienie - Nina Zdyb 3a Ogólnopolski Konkurs „Orzeł z Języka Angielskiego” • wyróżnienie – Maurycy Kurczyński 5b Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English Ace” • wyróżnienie - Lena Kaliszewska 4 c • wyróżnienie - Stanisław Julke 4 c • wyróżnienie - Adrianna Strzelecka 4a • wyróżnienie - Maurycy Kurczyński 5b • wyróżnienie - Bartosz Głażewski 6 b Przedmiotowy Konkurs z Matematyki MKO • I miejsce - Bartosz Głażewski 6b Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego, MKO • I miejsce – Alicja Wykowska 6a Konkurs literacki w ramach ŚFMT, MDK „Muranów” • III miejsce - Magdalena Rutkowska Dzielnicowy Konkurs ortograficzny, WCIES • I miejsce – Maurycy Kurczyński 5b Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego • wyróżnienie - Maciej Szczeczko 6b • wyróżnienie - Maurycy Kurczyński 5b • wyróżnienie - Kornel Detka 6b • wyróżnienie - Bartosz Głażewski 6b Konkurs Ortograficzny „Szkół przyjaznych Uczniom z Dysleksją” WCIES • III miejsce – Nina Balcerak 5b Konkurs Techniki czytania dla klas II, WCIES • wyróżnienie – Daniel Wierzbicki 2 c • wyróżnienie – Sandra Krzyżewska 2b Mazowiecki Konkurs Ortograficzny, SNaP • I miejsce - Maurycy Kurczyński 5b Międzyszkolny Konkurs Literacki „ Ja zwierzę” • I miejsce – Magdalena Rutkowska 5b Śródmiejski Konkurs „Mistrz Ortografii” • II miejsce – Nina Salwa 3c XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ Z ortografią za pan brat” • III miejsce – Nina Salwa 3c Sukcesy artystyczne Śródmiejskie Święto Latawca • I miejsce - Karolina Linkiewicz 5a • II miejsce – Roksana Wojcieszak 5b • III miejsce – Paweł Kasoń 5b Śródmiejski Konkurs Muzyczny Młodych Talentów • I miejsce – Jagoda Rubach 4c • I miejsce – Anastazja Sakolska 3a • II miejsce Hanna Janas 6a Konkurs Fotograficzny – Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów • II miejsce – Zofia Tomaszewska 6a • wyróżnienie – Kornelia Dąbrowska 6a • wyróżnienie – Hanna Janas 6a Konkurs Teatralny w ramach ŚFMT • III miejsce – Grupa teatralna „Skorupki w masce” Przegląd Twórczości Zespołów Teatralnych o Statuetkę Złotego Tespisa • II miejsce – grupa teatralna „Skorupki w masce” Archidiecezja Konkurs Santo Subito • I miejsce – Wiktoria Pietraczyk 2a Czystym Powietrzem oddychamy – śmieci nie spalamy • I miejsce – Marianna Janas 3a • I miejsce – Zuzanna Pietrzak 4 a Sukcesy sportowe Turniej Minisiatkówki „Varsowia cup” • III miejsce – Karolina Al.-Jundi, Maja Orzeszyna, Kamila Kirkor, Kaja Kryst, Oliwia Napłoszek 5a Dzielnicowe Biegi Przełajowe WOM • I miejsce - Julia Meyer 6a • wyróżnienie – Piotr Markowicz 6b • wyróżnienie – Dominik Szadkowski 6b Konkursy szkolne Sukcesy naukowe Konkurs na wykonanie własnej Chmury Słów w języku angielskim • I miejsce – Karolina Linkiewicz 5a • I miejsce – Julia Halko 5 a • I miejsce - Martyna Wieczorek 2a • II miejsce - Zuzanna Oniszk 2a • II miejsce - Maksymilian Wojtkowski 4 b • II miejsce – Krystian Rataj 4b • III miejsce – Aleksandra Biedrzycka 1a • III miejsce - Paweł Kasoń 5b • III miejsce - Olivier Mistewicz 5b • III miejsce - Joanna Kupras 6a • III miejsce – Magdalena Halko 6a Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla kl 2-6 Konkurs ortograficzny Konkurs aktywności w języku angielskim na portalu www.edmodo.com Czy znasz baśnie H.C.Andersena? Konkurs matematyczny dla klas IV „Główka Pracuje” Konkurs matematyczny dla klas V „Mistrz liczenia” Konkurs matematyczny dla klas trzecich Konkurs pięknego czytania dla kl I-III Konkurs wiedzy histrycznej „Mity greckie” Konkurs wiedzy historycznej „Harcerska Poczta Polowa” Konkurs ortograficzny dla kl. III Konkurs pisania z pamięci dla kl II Sukcesy artystyczne Konkurs recytatorski „Ortograficzne wierszyki” Konkurs krasomówczy „ Moja ulubiona baśń” Konkurs różańcowy Szopka Bożonarodzeniowa Konkurs Kolęd i Pastorałek kl. 1-3 wokalny Konkurs Kolęd i Pastorałek kl. 4-6 wokalny Konkurs Kolęd i Pastorałek kl. 1-3 instrumentalny Konkurs Kolęd i Pastorałek kl. 4- 6 instrumentalny Konkurs na kartkę świąteczną wykonaną w programie komputerowym Konkurs literacki „Mikołajek to ja” Konkurs literacki „ Opowiem Ci bajkę” Konkurs „Jestem bezpieczny w internecie” Szkolny Konkurs Muzyczny – instrumentalny dla kl. 4-6 Szkolny Konkurs muzyczny – instrumentalny kl. 1-3 Szkolny Konkurs Piosenki kl. 1-6 Konkurs wielkanocny Sukcesy sportowe Dwa ognie usportowione Minisiatkówka dziewcząt Ringo Piłka koszykowa Konkurs taneczny „Dance ma sens” Piłkarzyki Inne sukcesy Superklasa Konkurs „Techniki czytania dla kl. II” Szkół przyjaznych uczniom z Dysleksją Konkurs ortograficzny dla klas III-VI , Szkół przyjaznych uczniom z Dysleksją Konkurs na nagranie najlepszego audiobooka na podstawie ulubionej książki Konkurs aktywności w II semestrze, w języku angielskim na portalu www.edmodo.com Konkurs kulinarny „Wielkanocny mazurek” Konkurs poetycki „Rymy dla mamy”

  • Copyright 2009-2012 śródmiejska Edukacja, Warszawa
    Designed by Rashomon