Czy warto kupić kampery i przyczepy kempingowe?

Pierwszy etap zainteresowania caravaningiem to prawdziwa ciekawość swobodą, komfortem i wolnością podróżowania. Dopiero później nadchodzi szacowanie budżetu i odpowiedź na podstawowe pytanie – przyczepka kempingowa lub kamper? Po zdecydowaniu się na jedną spośród możliwości jest sprawa weryfikacji dysponowanych uprawnień, natomiast też dobór typu zabudowy (w wypadku kampera) czy pojazdu ciągnącego. Kampery i przyczepy kempingowe mają swoje zalety, a zatem na co się zdecydować?

Przyczepa lub kamper – mobilność oraz nocleg

Zarówno przyczepa kempingowa, jak również kamper https://kampertech.pl/ zostały zrobione po to, by spędzać wczasy, nie martwiąc się o ceny hoteli, pogodę lub pozostałe okoliczności. W dowolnej chwili można opuścić niegościnne miejsce oraz poszukać następnego miejsca na odpoczynek. W tymże kontekście oba samochody proponują wyjątkową ruchliwość. Natomiast we współzależności od formy wypoczynku lepiej sprawdzi się jeden czy drugi. Pokazowo, kiedy wyjeżdża się w jedno miejsce oraz na jednym polu namiotowym pragnie się spędzić 2-3 tygodnie, znacznie korzystniejsza będzie przyczepa.

Cena najmu

Cena to coś, co na pewno wyróżnia od siebie owe dwa rodzaje samochodów. Najem przyczepy kempingowej to wydatek mniejszy aniżeli najem kampera. Należy pamiętać zawsze o tymże, czy własny pojazd oraz uprawnienia zapewnią nam jej holowanie. W sezonie wysokim najem przyczepy to wydatek blisko 300 zł za dzień, natomiast w niskim – poza wakacjami, blisko 200 zł za dzień. Najem kampera w czasie wakacyjnym to wydatek rzędu 500-700 zł za dzień. Niewątpliwie jest wiele zależnych, jakie na ową cenę oddziałują.