Czym dokładnie się zajmuje projektant wnętrz?

Inwentaryzacja

Wielokrotnie zastanawiamy się czym zajmuje się dokładnie projektant wnętrz. Musimy wiedzieć, że osoba na tym stanowisku kreuje, planuje jak i także urządza przestrzeń w ten sposób, aby była funkcjonalna, piękna oraz spójna. Powinna także odpowiadać wszelkim wymaganiom klientów.

Zakres realizowanych usług przez projektantów wnętrz zależy od pracowni a także bezpośrednio od oczekiwań klienta.

Najczęściej okazuje się, że wymiary, które są podane na projekcie znacznie się różnią od wymiarów rzeczywistych. Z tego właśnie powodu projektant odwiedza samo miejsce budowy jak i także weryfikuje rzeczywiste wymiary budynku a do tego miejsca wszelkich istniejących już przyłączy elektrycznych oraz przyłączy hydraulicznych. Nanosi zastane wymiary na projekt przez niego przygotowywany. Uzyskuje dzięki temu pewność, że na przykład zaprojektowane meble do wnętrza się zmieszczą w nim w sposób bezproblemowy.

Projekt funkcjonalny

Jeśli chodzi o projekt funkcjonalny to rozumiemy tutaj rozkład elementów w pomieszczeniach. Na podstawie jego można zorientować się gdzie na przykład w łazience będzie stała nasza wanna oraz jakich ona będziemy wymiarów. W momencie tym jeszcze nie określa się kolorów czy też konkretnych modeli. Funkcjonalny projekt najczęściej tworzą rzuty oraz także przekroje. Pewnego rodzaju standardem są rysunki, które zostały przygotowane przy użyciu komputerowych programów. Sama ich zaleta polega na możliwości na nich umieszczania szczegółowych technicznych wymiarów. To właśnie na podstawie funkcjonalnego projektu są przygotowywane projekty już dla wykonawców. W przyszłości zostają one wykorzystywane przez ekipy, które realizują wykończenia.

Jak widzimy na powyższym rola projektantów wnętrz jest naprawdę szeroka. Musimy zatem zadbać o znalezienie dobrego projektanta. Takowego znajdziemy bez żadnych problemów w sieci. Projektant wnętrz Gdynia czy też projektant wnętrz Sopot to pomocne zapytania. Otrzymamy wiele ciekawych ofert, z których z pewnością skorzystamy.  Sprawdź https://d-interior.pl