Czym są siatki wielkoformatowe?

Siatki wielkoformatowe są wykonane, podobnie jak w przypadku standardowych banerów,  z poliestrowych włókiem, które są powlekane PCV, jednak są one na tyle luźno ułożone, że całość swoją strukturą przypomina gęstą siatkę.

Siatki wielkoformatowe umożliwiają nadruk tak zwaną metodą solventową oraz odwzorowanie naprawdę bardzo dobre obrazu. Jednak na pewno trzeba pamiętać, że sama rozdzielczość oraz także nasycenie barw takowego wydruku są nieco mniejsze, a niżeli w przypadku banera tradycyjnego.

Na pewno zastanawiamy się kiedy się sprawdzają tego rodzaju siatki? Na pewno siatki te mają masę zalet. Przepuszczają chociażby światło. Dlatego właśnie siatką wielkoformatową pokryć można bardzo duże powierzchnie budynku, w tym także okna. Do pomieszczeń cały czas dociera sporo światła. Jeśli chodzi o przepuszczanie powietrza oraz samą odporność na wiatr, to banery standardowe łapią szczególnie watr, gdy są luźno naciągnięte. Banery, które są wykonane z wielkoformatowej siatki, dzięki samej perforacji, znoszą łatwiej samo działanie wiatru jak i także uszkodzenia mechaniczne.

Na pewno charakteryzują się także mniejszą wagą banera. Ma to znaczenie szczególnie przy dużych powierzchniach zadruku. Baner o wymiarach 10×20 metrów, który jest wykonany z powlekanego materiału o gramaturze wynoszącej 550 gram na metr kwadratowy waży dokładnie 110 kilogramów. Dla porównania siatkowy baner o gramaturze 330 gramów na metr kwadratowy waży jedynie 66 kilogramów. Musimy także pamiętać, że przy powierzchniach dużych zadruku do wrogów naturalnych trwałości banerów, takich jak promienie słoneczne, wiatr czy też mróz, osłabiające samą strukturę materiału, także dochodzi grawitacja.