Izolacja – optymalny wybór w zasięgu ręki!

Źródło: https://www.knaufinsulation.pl/

Wybór izolacji to decyzja na długie lata, dlatego należy dołożyć wszelkich starań ku temu, aby podjąć właściwą decyzję. Bez względu na to, czy dopiero planujemy inwestycję, czy też dokonujemy zmian w już istniejącym obiekcie, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą obecnych na rynku materiałów izolacyjnych. Nie mając odpowiedniego rozeznania i poprzestając na najbardziej standardowych ofert, pozbawiamy się możliwości skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu izolacji, gwarantujących trwałość przez długie lata. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, co naprawdę powinno się liczyć przy wyborze izolacji!

Jak wybrać najlepszą izolację?

Aby podjąć optymalną decyzję w zakresie wyboru izolacji, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, decydujących o skuteczności działania określonych materiałów izolacyjnych. Odpowiednia analiza kilku podstawowych parametrów pozwoli nam bowiem wybrać izolację wyróżniającą się niemal dożywotnią energooszczędnością, ekonomicznością w eksploatacji, dobrą wentylacją i odpornością na czynniki zewnętrzne. Właśnie taką izolację oferujemy w Kanuf Insulation.

Wybierając izolację, sprawdź, z jakiego materiału i w jakich warunkach została wykonana!

Jeśli przy wyborze izolacji decydujemy się na wełnę mineralną, sięgnijmy po taką, która została wyprodukowana z surowców występujących naturalnie lub surowców wtórnych, które zostały poddane obróbce z wykorzystaniem biotechnologii łączenia włókien pozbawionych formaldehydu, fenolu i akrylu, a także bez dodatku sztucznych barwników czy substancji rozjaśniających. Wybierając materiały oparte na odnawialnych, a nie ropopochodnych substancjach chemicznych, zyskujemy produkt przyjazny środowisku oraz pozytywnie wpływający na jakość powietrza w budynku.