Jak sobie poradzić z bliznami po trądziku?

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Czym są blizny potrądzikowe i jak się przed nimi uchronić?

Blizny potrądzikowe to głównie blizny zanikowe, mające postać zagłębień w skórze. Mogą być one pojedyncze lub bardzo liczne, o różnej głębokości i kształtach. Często w miejscu ich występowania pojawiają się także nieestetyczne przebarwienia naskórka. Aktualny stan wiedzy i możliwości medycyny pozwalają na wdrożenie leczenia trądziku, które zminimalizuje ryzyko powstania blizn. Bardzo ważne jest więc podjęcie terapii już przy pierwszych objawach choroby. W klinice Kaniowscy podchodzimy do problemu w sposób kompleksowy. Skupiamy się na wielopłaszczyznowym aspekcie choroby, wdrażając indywidualnie dobrane terapie. Pacjenci, u których schorzenie wpływa na obniżenie jakości życia, mogą otrzymać u nas także pomoc psychologiczną. Jeśli leczenie nie zostało podjęte odpowiednio wcześnie i trądzik pozostawił po sobie blizny, mamy na to sposób.

Najlepsze rozwiązanie

Sposób redukcji blizn potrądzikowych zależy od nasilenia choroby i stanu skóry. Lekarz dermatolog, uwzględniając zaawansowanie zmian oraz oczekiwania pacjenta, proponuje indywidualny plan leczenia. Zazwyczaj jest ono wieloetapowe, dobrane w ten sposób, aby przyniosło widoczne i trwałe efekty. Oprócz zabiegów wykonywanych w gabinecie pod okiem lekarza, zachęcamy pacjentów do wdrożenia kuracji wspierającej, przeprowadzanej w domowych warunkach. Przygotuje ona skórę do zabiegów, przyczyniając się do potęgowania efektów. Bardzo satysfakcjonujące efekty przynosi kuracja Acnelan, posiadająca w swoim składzie kwasy: salicylowy, migdałowy, szikimowy i Sodium lepargilate. Naskórek poddany działaniu tych składników zostaje złuszczony i jest stymulowany do szybszej odnowy.

Co zrobić z bliznami po trądziku? Sprawdź, na czym polega ich usuwanie za pomocą lasera i jakie są ceny takich zabiegów

Doskonałe efekty w procesie redukcji blizn potrądzikowych przynosi nowoczesna laseroterapia. Ceny takiego zabiegu są uzależnione od różnych czynników, o czym nieco więcej napiszemy poniżej. Urządzenia stosowane w terapiach wyzwalają skupioną wiązkę energii o mocy dobranej do potrzeb skóry pacjenta. Światło przenika przez kolejne warstwy naskórka, powodując powstanie niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń. W wyniku zabiegu stymulowana zostaje odnowa i produkcja nowego kolagenu – proces ten trwa ok. 3-6 miesięcy. Skóra zagęszcza się, redukcji ulegają drobne zmarszczki, blizny się wypłycają. W tym czasie zauważalnie poprawia się kondycja skóry, a pierwsze efekty- w zależności od użytego lasera i parametrów zabiegowych – mogą być widoczne już po 2 tygodniach. Wrażenia w trakcie zabiegu pacjenci opisują go jako dość nieprzyjemne. Możliwe jest miejscowe znieczulenie skóry, co z pewnością zniweluje uczucie dyskomfortu. Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona. Dzięki umiarkowanej inwazyjności metoda ta jest powszechnie uznawana za bezpieczną. Światło niektórych laserów rozbija też cząsteczki pigmentu, pozwalając pozbyć się przebarwień. Efekt jest zależny od zastosowanej metody i mocy urządzenia. Po zabiegach wskazane jest naświetlanie lampą LED oraz okłady chłodzące.