Jaka kosiarka będzie najlepsza?

Wielu właścicieli ogrodów nie ma czasu, by w całości zadbać o trawnik w ogrodzie, więc wzrasta popularność automatycznych kosiarek. Kosiarki elektryczne samodzielnie ścinają trawę, niezależnie od modelu trawnika, przeszkód (rośliny, niewielka budowa ogrodowa, schody, dróżki), ukształtowania terenu i pogody. Narzędzia owe są ekonomiczne, ciche, pewne w stosowaniu, lekkie, mają małe wymiary, prezentują się stylistyką i innowacyjnymi modelami.

Budowa kosiarki elektrycznej – co powinieneś o niej wiedzieć?

Alko kosiarka elektryczna to innowacyjna opcja dla narzędzi spalinowych, lubiana za mniejszą wagę, zwrotność oraz zdecydowanie cichsze oddziaływanie. Jak funkcjonuje silnik kosiarki elektrycznej? Budowa owej jednostki opiera się na jednofazowym wykorzystaniu prądu naprzemiennego. Takie wyjście umożliwia osiągać moc prawie 2000 W. To w zupełności starcza do obsługi narzędzia, jakiego szerokość koszenia nie przewyższa pół metra.

Napęd elektryczny oraz energooszczędny

Alko kosiarka automatyczna nieustannie działa z napędem elektrycznym. On napędza nóż oraz koła narzędzia, aktywując obroty niesione za pomocą przekładni na nadmienione składniki. Z racji na małe rozmiary nie tworzy dużego poziomu hałasu. W pewnych maszynach motor jest bezszczotkowy. natomiast za tymże chodzi zdecydowanie mniejsza zawodność. Taki typ napędu oferuje również większą efektywność przy mniejszym wykorzystaniu energii. W przeciwieństwie do szczotkowego nie tworzy iskier, lecz ze względu na trudną konstrukcję zarezerwowany jest właściwie dla droższych modeli.