Jaki jest najlepszy producent podkładów podłogowych?

Panele podłogowe to jeden spośród najpopularniejszych produktów do wykończenia podłogi. Przykładamy wielką wagę do doboru najlepszych artykułów, ich wartości i wyglądu, jednak jednakowo istotne jest to, co umieścimy pod panelami. Dobry podkład pod panele to pewność izolacji termicznej oraz dźwiękowej, natomiast również wydłużenie mocy samych paneli. Jednak, należałoby dobrać taki, jaki proponuje wiodący producent podkładów podłogowych.

Rekomendacje wytwórcy: dobierz dobry podkład do typu paneli

Najistotniejszym elementem, działającym na dobór podkładu jest typ posadzki, pod jaką ma zostać umieszczony. Pozostałe typy podkładów zalecane są pod tradycyjne podłogi laminowane, pozostałe natomiast pod podłogi winylowe rodzaju LVT. Podkłady pod panele winylowe powinny mieć wzmiankę wytwórcy o dopuszczeniu ich do wykorzystywania z panelami winylowymi. Na rynku dostępne są również artykuły stworzone z myślą o panelach LVT. Jednak, ważne jest to, aby dany podkład wyprodukował ceniony na rynku producent podkładów podłogowych.

Jaki podkład pod panele na parkiet?

Dużo zależy od wykończenia parkietu. Hipotetycznie jako produkt ekologiczny, parkiet nadawałby się do pokrycia podkładami naturalnymi, np. eko-płytą czy korkiem, gdyż jest dosyć równy. W praktyce natomiast parkiety ochronione są odpowiednio przed wilgotnością, natomiast jeżeli stają się nieprzepuszczalne, to wtedy należy wykorzystać podkłady syntetyczne, więc nie można bezpośrednio odpowiedzieć na to zagadnienie – uprzednio należy zrozumieć właściwość parkietu.