Mieszkania i apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu

Źródło: https://wgn.pl

Zobacz również http://komercja24.pl

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? Mieszkanie vs luksusowy apartament w centrum

Kiedy już ustaliliśmy, że Wrocław stanowi idealne miejsce do zamieszkania i rozwoju osobistego, warto pomyśleć nad tym, czy lepiej byłoby zamieszkać w mieszkaniu, czy w luksusowym apartamencie w centrum. Do tego celu warto przyjrzeć się takim aspektom, jak cena, lokalizacja i różne dodatkowe atrakcje.

Standard

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że apartamenty są znacznie droższe niż mieszkania, dlatego nie każdego stać na ich zakup. Jednakże istnieje pewna grupa osób, które wybierają tylko spośród tego rodzaju ofert. Z czym wiąże się mieszkanie w tak ekskluzywnym wnętrzu? Otóż warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • są one położone w lepszej lokalizacji, najczęściej w najbardziej prestiżowych, prężnie rozwijających się i zadbanych dzielnicach miasta. W ich pobliżu znajdują się zazwyczaj różnego rodzaju teatry, opery, muzea, kina, czy galerie sztuki;
  • nietypowa architektura – apartamentowce zazwyczaj znajdują się w ciekawych pod względem architektonicznym budynkach. Najczęściej są to kameralne, niewielkie budowle z zagospodarowanym zielonym dachem, recepcją w budynku i ochroną;
  • dodatkowe usługi – poza recepcją często dostępne są różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak wyprowadzanie psa, pranie czy możliwość korzystania z przydomowego basenu, sauny lub siłowni.

Wybór apartamentu wiąże się z wyborem wyższego standardu pod wieloma różnymi względami. Jeśli zatem dysponujemy wystarczającą ilością środków finansowych, warto zastanowić się właśnie nad taką przestrzenią.

Lokalizacja

Wrocław uchodzi za jedno z najpiękniejszych polskich miast, w związku z czym warto w nim zamieszkać. Jest kilka dzielnic, które cieszą się szczególną popularnością. Należą do nich Fabryczna, Stare Miasto, Krzyki, Śródmieście oraz od niedawna Psie Pole. Przez wzgląd na fakt, że aktualnie Wrocław jest podzielony na wiele małych osiedli, ciężko byłoby dobrze się w nim odnaleźć, gdyby nie dzielnice. Jak wynika z opinii wrocławian, najchętniej polecaną do zamieszkania dzielnicą są Krzyki, położone w południowej części miasta. Docenia się ją przede wszystkim za dużą ilość terenów zielonych, przez co jest popularnym miejscem wypoczynku i codziennych spacerów. Jest to dzielnica, która wciąż intensywnie się rozwija, będąc miejscem licznych inwestycji mieszkaniowych. W przeprowadzonych dotychczas rankingach mieszkaniowych dobrze wypada również dzielnica Fabryczna i Psie Pole. Fabryczna jest doceniana za liczną zieleń, miłe sąsiedztwo, zadbaną okolicę, dużą ilość terenów dla dzieci i niskie ceny. Natomiast Psie Pole uchodzi za najbezpieczniejszą dzielnicę Wrocławia. Oczywiście im dalej od centrum miasta jest położona dana dzielnica, tym niższe są ceny nieruchomości.