Na co zwrócić uwagę przy wyborze izolacji?

Źródło: https://izomarket.pl/

Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe stanowią istotny element każdej budowli. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie odpowiednich walorów użytkowych obiektu, ale także ochrona konstrukcji przed niszczącym działaniem wody, a przede wszystkim różnego rodzaju substancji i związków przez nią przenoszonych. Jak zatem wybrać odpowiednią izolację?

Dlaczego to takie ważne?

Sprawne izolacje to zarazem dłuższa żywotność konstrukcji. Często przy doborze izolacji uzyskujemy informację o walorach technicznych danego produktu i jego 100% szczelności. Tak naprawdę taki poziom pewności uzyskuje się, i to nie zawsze, tylko w laboratorium. Na spadek efektywności mają wpływ błędy projektowe i wykonawcze oraz niemożliwe do osiągnięcia w warunkach budowy wymagania dotyczące aplikacji danego materiału. Dlatego też wybór rodzaju ochrony przeciwwodnej musi być poprzedzony wnikliwą analizą.

Sprawdź, zanim kupisz

Przede wszystkim należy wiedzieć, że żaden z materiałów nie występuje samodzielnie. Jest on praktycznie zawsze elementem jakiegoś systemu. Od naszej wiedzy zależy czy dobieramy inne elementy systemu kierując się wskazówkami dostawcy materiału czy posiadaną przez nas wiedzą. Po zapoznaniu się z parametrami produktu podstawowego powinniśmy dowiedzieć się jakie wymagania muszą być spełnione w przypadku materiałów uzupełniających, bo często to właśnie od nich zależy uzyskany efekt.