Na czym polega dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Sprawność automatycznej skrzyni biegów zależy w dużej mierze od samej czystości w niej pracującego oleju. Podczas eksploatacji dostają się do niego bardzo różne zanieczyszczenia. Chodzi na przykład o drobne opiłki metalu. One w za dużym stężeniu doprowadzić mogą do uszkodzeń poważnych w zasadzie całego mechanizmu. Dlatego właśnie tak ważna jest dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Oczywiście dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów to nie jedyny sposób na wymianę oleju. Możemy zrobić to w sposób statyczny. Jednak wymiana oleju grawitacyjna jest bardzo mało skuteczna. Przy użyciu tejże metody możemy usunąć z mechanizmu tylko mniej niż 50 procent oleju poprzedniego. W praktyce zaś olej nowy miesza się ze staramy, który już żadnych norm nie spełnia, a dodatkowo jest zanieczyszczony. Narażamy w ten sposób swoją skrzynię biegów po prostu na awarię. Całkiem inaczej jest, gdy zdecydujemy się na wymianę oleju dynamiczną. Przeprowadzana jest ona przy pomocy aparatury specjalnej, która to wtłacza w mechanizm skrzyni biegów nowy olej i na zewnątrz jest wpychany olej stary. Możemy tym samym liczyć na wymianę w pełni kompletną. Nasza skrzynia biegów pozostaje oczyszczona w pełni.

Nie musimy zatem o nic się obawiać. Wybierajmy zatem ten sposób, a nie będziemy tego żałować. Jest to sposób nieco droższy, ale na pewno jest o wiele, wiele lepszy. Tego akurat możemy być pewni i to w stu procentach.

Źródło informacji https://dynamiczna-wymiana.pl/