Niewielkie mieszkanie, duże potrzeby

Większość z osób żyjących w mieście jest zdana na mieszkanie w blokach, które oferują mocno ograniczony metraż. Jak poradzić sobie z brakującą przestrzenią, kiedy pojawia się kolejne dziecko? Jak ją zagospodarować w taki sposób, żeby wszystkim było wygodnie i żeby każdy miał swój własny kąt, gdzie może wygodnie się wyspać lub po prostu posiedzieć? Z pomocą przychodzą sprawdzone rozwiązania, które cieszą się niesłabnącą popularnością i pomogą urządzić każde małe mieszkanko!

Idźmy w górę!

Dobrym rozwiązaniem jest zakup piętrowych konstrukcji, takich jak łóżka, które niekoniecznie mają jedno posłanie nad drugim. Praktycznie każdy producent łóżek piętrowych ma w swojej ofercie także łóżka z biurkiem pod spodem. Pozwala to na znaczną oszczędność miejsca, przy jednoczesnym zapobieżeniu kłótniom o to, które z rodzeństwa ma spać na górze, a które na dole. Dzięki temu każde z dzieci ma miejsce zarówno do snu, jak i zabawy i odrabiania lekcji i nikt nie jest w żaden sposób poszkodowany.

O ile producent łóżek piętrowych może zastosować takie rozwiązania w przypadku mebli do sypialni, to co zrobić np. z kuchnią? Co z producentami zabudowy kuchennej? I tu znajdzie się rada! By zyskać dodatkową przestrzeń, można zainwestować w piekarnik szafkowy. Również zmywarka nie musi zajmować cennego miejsca – doskonale sprawdzają się modele kompaktowe, ustawione na lodówce lub pod ciągiem szafek.

Takich rozwiązań jest wiele więcej. Zabudowana szafa w korytarzu pozwoli na oszczędzenie miejsca w pozostałych pomieszczeniach, a piętrowa szafka na buty sprawi, że w przedpokoju będzie panował porządek. Wystarczy tylko poszukać, a pomysły pojawią się same!