Quad to urządzenie do poruszania się, które cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Jest to niezwykle wygodny środek transportu, którego walory docenia bardzo duża liczba osób. Możliwości quadów są praktycznie nieocenione podczas poruszania się po lesie. Są prostsze w opanowaniu od motocykli, a ich eksploatacja jest o wiele tańsze. W dzisiejszym artykule przedstawiamy pakiet informacji na temat quadów. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Czy na quada trzeba mieć prawo jazdy?

Polskie przepisy zmieniają się bardzo szybko. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy do prowadzenia quada konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Warto wiedzieć, iż 19 stycznia 2013 roku zmianie uległy przepisy dotyczące quadów. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, do kierowania czterokołowcami konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii AM. Taki rodzaj prawa jazdy mogą wyrobić wyłącznie te osoby, które ukończyły już 14. rok życia. Dodatkowo, każda osoba, która prowadzi lub jest pasażerem quada, musi posiadać kask. Obecnie obowiązujące przepisy zabraniają również poruszania się quadami po drogach ekspresowych oraz autostradach.

Quad części używane

Jeśli chodzi o quad części używane do tego typu pojazdów można uzyskać stosunkowo tanio i szybko. W internecie istnieje wiele ogłoszeń, w których sprzedający piszą, iż oferują “quad części używane” w atrakcyjnej cenie. Od pewnego czasu rośnie również liczba sklepów stacjonarnych, które mają kompleksową ofertę dla osób lubiących poruszać się quadami.