Wizualizacja budynku – program, który wzniesie Cię na wyższy poziom projektowania

Program BIM dla architekta, to narzędzie do modelowania informacji o budynku, które pozwala także na wygenerowanie kompletnej, precyzyjnej dokumentacji 2D. Obok samego modelu obiektu oraz dokumentacji, architektura BIM jest wymagająca także w kwestiach estetycznych. Ważna jest wizualizacja budynku – program dla architekta, musi spełniać wymagania również pod tym kątem.

Wizualizacje powinny być fotorealistyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie silnika renderującego w czasie rzeczywistym, np. ARCHline.XP Live. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko wprowadzanie zmian bez oczekiwania na render, ale także tworzenie wirtualnych spacerów. Jest to zdecydowanie wyjątkowa wizualizacja budynku – program, który umożliwia wejście w głąb projektu, będącego dopiero w fazie projektu, jest bardzo ciekawy dla klientów.

Program BIM dla architekta to oczywiście coś więcej niż tylko wizualizacje. Najważniejszą jego funkcją jest aspekt przekazywania informacji. Jak jeszcze architektura BIM usprawnia pracę?

  • Pozwala na wygodne tworzenie koncepcji projektu 3D,

  • Płynne przejście do projektu szczegółowego,

  • Efektywne gromadzenie danych BIM.

Przykładowy program BIM dla architekta, który spełnia te wszystkie wymagania to ARCHLine.XP. Jest w pełni kompatybilny ze wspomnianym już wcześniej silnikiem renderującym w czasie rzeczywistym – ARCHLine.XP Live. To niezwykłe połączenie daje nam bardzo techniczne narzędzie z możliwością tworzenia wyjątkowych wizualizacji, które zachwycą klientów.

Nowoczesna architektura BIM właśnie do tego dąży. Współczesne narzędzia dla projektantów dają im ogromne możliwości, które wystarczy wykorzystać w odpowiedni sposób, aby zachwycić swoich klientów. Wirtualna wizualizacja budynku – program może to dla Ciebie zrobić. Wystarczy, że po niego sięgniesz.

Najlepszy program BIM dla architekta to taki, który nie narzuca mu żadnych ograniczeń. Narzędzia mają ułatwiać pracę, a nie być przeszkodą w tworzeniu niezwykłych obiektów. Dlatego zawsze przed ostateczna decyzją o zakupie, warto gruntownie przetestować wersję demonstracyjną danego programu.