Czy płytki lastryko to powrót do przeszłości?

Odważne wnętrze

Lastryko to materiał, który ma naprawdę bardzo długą historię. Przez długie lata kojarzony był z kiczem. Szczególnie ze względu na to, że był stosowany nadmiernie w budownictwie z wielkiej płyty. Teraz jednak powraca do łask oraz widać to w trendach, które proponowane są przez zagranicznych architektów oraz projektantów. Nie boją się oni postawić na lastryko oraz urządzić wnętrze w bardzo oryginalny oraz odważny sposób. https://cerdesign.pl/plytki-ceramiczne/14514-plytki-venis-starwood-noa-l-tanzania-almond-596×596.html

Jak wykorzystać lastryko?

Technologia dzisiejsza pozwala w naprawdę bardzo ciekawy sposób imitować terrazo. W żadnym wypadku nie jesteśmy ograniczeni wymiarowo oraz kolorystycznie. Płytki lastryko to obecnie prawdziwy trend. Płytki lastryko mogą być zastosowane w łazience, kuchni czy też w salonie. Bardzo często płytki te są układane także na klatkach schodowych. Ich zaletą główną jest również sama możliwość stosowania na podłogowe ogrzewanie oraz także łatwość w utrzymaniu czystości z uwagi na bardzo urozmaiconą powierzchnię, na której tak bardzo nie widać brudu. Cena podłogowych płytek oraz także ściennych lastriko się stała także naprawdę bardzo przystępna.

Płytki lastryko występować mogą w wielu wybarwieniach oraz także wykończeniach powierzchni. Wcześniej bardzo ciężko było uzyskać powierzchnię polerowaną. Obecnie jest to możliwe i na tym jeszcze nie koniec. Znajdziemy mnóstwo ciekawych inspiracji. Na pewno coś nam się szczególnie spodoba. Tego możemy być pewni. Warto się skusić na płytki lastryko. Będziemy zadowoleni.