Dla kogo jest “kamper”?

Wielu ludzi zastanawia się jak spędzać czas wolny z rodziną. Najlepiej wyjechać gdzieś za miasto. Tylko jak to zrobić? Pola namiotowe mogą być przepełnione. Poza tym namiot to świetna przygoda, ale raczej dla dzieci i nastolatków. Dorośli jednak wolą zapewnić sobie wygodę w postaci kuchenki, łózka oraz elektryczności. I tu “cały na biało” wkracza kamper.

Samochody kempingowe – co to takiego?

Większość ludzi kojarzy charakterystyczne samochody, lekko przypominające swoim wyglądem ciężarówki. Kamper to nic innego jak połączenie samochodu ciężarowego z mobilnym domem. Na pokładzie takiego pojazdu znaleźć się mogą wszelkie udogodnienia, począwszy od tych najbardziej podstawowych aż po te bardziej nieoczywiste i nawet luksusowe. Są to m. in. łóżko, kuchenka, szafki na garnki i zastawę stołową, ubikacja, telewizor, ale także np. cała łazienka z prysznicem itp.

Jakie samochody kempingowe wybrać? Wszystko zależy od potrzeb konkretnego człowieka lub rodziny oraz od zasobności portfela. Same kampery również różnią się wielkością. W Europie znacznie popularniejsze są te mniejsze samochody kempingowe. Natomiast w Stanach Zjednoczonych, gdzie wszystko jest większe, popularne są kampery przypominające z wyglądu autobusy. I takie właśnie pojazdy są przeważnie najlepiej wyposażone, gdyż mają najwięcej miejsca na pokładzie.

Dla kogo więc przeznaczone są takie pojazdy?

Przede wszystkim dla ludzi ceniących sobie wygodę, mobilność oraz kontakt z naturą. Takim samochodem można wybrać się praktycznie wszędzie. Oczywiście w Polsce są do tego wyznaczone odpowiednie parkingi oraz miejsca kempingowe. Jednak w całej Europie można znaleźć miejsca gdzie da się przenocować w lesie lub nad jeziorem bez obawy o mandat. Wystarczy więc tylko się spakować, zaplanować trasę i wyruszyć na spotkanie przygodzie.