Idealny prezent z okazji Pierwszej Komunii

Źródło: https://www.kinggold.pl/pl/

Pierwsza Komunia jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu wielu dzieci i ich rodzin. To nie tylko okazja do rodzinnego spotkania, ale przede wszystkim duchowe przeżycie, które bliscy dziecka starają się upamiętnić pięknymi pamiątkami. Co dobrze sprawdzi się w roli takich upominków dla chłopców i dziewczynek?

Jaki upominek komunijny wybrać?

Jednym z cenniejszych i bardziej uniwersalnych upominków od lat pozostaje łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. Taki prezent naprawdę może pozostać pamiątką na całe życie, zwłaszcza jeśli postawisz na materiał tak trwały jak złoto. Wybór tego kruszcu jest o tyle dobrym pomysłem, iż jest on ponadczasowy, efektowny i niezmiennie cenny. Taki wariant zdecydowanie będzie zatem stosownym oraz trafionym prezentem w ramach tego wydarzenia.

Wzór

Medaliki na takie okazje powinny posiadać oczywiście symbole religijne. Najpowszechniejszym wyborem są takie z Matką Boską. Ciekawym pomysłem będą jednak również warianty z wizerunkami innych Świętych, gdyż taka postać może zostać wtedy niejako patronem takiego dziecka, wspierając go w późniejszym życiu. Pośród dostępnych w sklepie King Gold propozycji znajdą się medaliki z Matką Boską Częstochowską, z Góry Karmel czy Niepokalanego Poczęcia, ale i motywy ze Świętym Florianem, Krzysztofem lub Benedyktem. Dostępne są przy tym wersje o różnych kształtach. Dziewczynkom warto sprezentować choćby takie w formie serca, podczas gdy dla chłopców można wybrać prostsze, okrągłe lub owalne warianty.

Dla chłopca i dziewczynki

Co ważne, medaliki i krzyżyki będą doskonałym upominkiem zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Warto przy tym zwrócić uwagę na wzór łańcuszka. Dla chłopca dobrze jest dobrać wersję o dość prostym i stonowanym charakterze. Wśród przykładowych splotów warto rozważyć takie jak Pancerka, Merino lub New Figaro. Dzięki temu można wybrać dla takiej młodej osoby dodatek, który będzie równie stosowny już dla dorosłego mężczyzny. W przypadku dziewczynek można sobie pozwolić na nieco bardziej dekoracyjny zestaw, który będzie ją cieszył przez wiele lat, stanowiąc jednocześnie ważny symbol. Takimi łańcuszkami mogą być m.in. dostępne u nas sploty Spiga, Singapur czy Ankier.