Jak prawidłowo czyścić rolety harmonijkowe?

Rolety harmonijkowe są osłonami coraz częściej wybieranymi. Są nie tylko praktyczne, ale także niezwykle modne. Pasują do okien nawet o kształtach nietypowych. Właśnie dlatego cieszą się takim sporym zainteresowaniem. Jednak ważne jest to, aby zadbać odpowiednio o plisy. Posłużą nam one wówczas na wiele dłużej. Dowiedzmy się zatem jak czyścić rolety harmonijkowe?

Czyszczenie regularne rolet harmonijkowych

Każde okienne osłony zbierają kurz. Obojętnie, czy wybieramy harmonijkowe rolety, rolety dzień noc, żaluzje czy też inne. Na całe szczęście plisy posiadają takie zalety, że materiał tak szybko na przykład nie wchłania kurzu, jak tradycyjne okienne zasłony. Wystarczy tak naprawdę odkurzać regularnie roletę. Sprawdzi się świetnie szczoteczka miękka, którą na odkurzacz zakładamy. Świetną alternatywą jest miotełka do kurzu czy też ściereczka z mikrofibry.

Sama regularność w czyszczeniu plus jest naprawdę kluczowe. Konieczne jest oczyszczenie bardzo dokładne powierzchni przy listwach dolnych oraz na wszelkich zagięciach materiału. W przypadku samych harmonijkowych rolet to właśnie tutaj gromadzą się najszybciej wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Czyszczenie regularne sprawi, że rolety plisowane zachowują na długo swój kolor pierwotny. Każdy klient po montażu rolet oczywiście otrzymuje instrukcję szczegółową czyszczenia jak i także prania. Powinniśmy się do tych wszystkich zaleceń dostosować, a na pewno będziemy się cieszyć czystymi roletami, które przez długi okres nam będą służyć. https://lestore.pl/