Kupujemy bagażnik dachowy – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na pewno chcemy, by bagażnik dachowy na relingi był idealnie dopasowany do naszego samochodu, jak i także do naszych indywidualnych potrzeb. W związku z tym musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Po pierwsze bagażnik pasować musi do modelu naszego samochodu. Aby na dachu samochodu zyskać dodatkową bagażową przestrzeń, niezbędny jest bazowy bagażnik, zgrany idealnie z naszym pojazdem. Spore znacznie nie tylko ma model samochodu, ale także typ nadwozia oraz rok produkcji – spytaj o to, która bagażnik dachowy na relingi jest akurat rekomendowany dla naszego samochodu.

Nie bez znaczenia jest także długość boku. Kufer zbyt długi ograniczać może mocno widoczność czy też utrudniać sam dostęp do bagażnika wewnątrz naszego samochodu. Dlatego też w porównaniu z dachem powinien on być przynajmniej o pięć centymetrów, a najlepiej o piętnaście centymetrów krótszy. Wyjątek stanowią samochody z nadwoziem w typie sedan. W ich przypadku bok będzie i tak wystawał. Jeśli kupujemy bagażnik z myślą o przewozie nart, to musimy pomyśleć o modelu dłuższym o mniej więcej dziesięć centymetrów dłuższy od nart.

Gdy chcemy postawić na dachowy boks, to postawmy na model, który będzie zamykany na zamek. Dzięki blokadzie nie będziemy musieli się obawiać kradzieży bardzo cennych sprzętów. Na jakości oraz zabezpieczeniach nigdy nie opłaca się oszczędzać. Jeśli solidność wykonania jest dla nas ważna, to porównajmy sobie kilka bagażników danej marki. Wybierzemy dzięki temu możliwie najlepszy. Modele nowocześniejsze umożliwiają nam dostęp do bagażu z każdej strony, co ułatwia znacznie jego zapakowanie oraz także rozpakowanie.