Lakiery hybrydowe. Jak za ich pomocą wykonać samodzielnie perfekcyjny manikiur?

Źródło: https://mylove.com.pl/

Jak wykonać perfekcyjny manikiur z wykorzystaniem lakierów hybrydowych?

Wspomnieliśmy już, że wykonanie perfekcyjnego manicure’u z wykorzystaniem lakierów hybrydowych jest tak proste, że możesz samodzielnie przeprowadzić cały proces w domu. Pisaliśmy także o tym, że jak wiele innych stylizacji, również i tą wykonuje się, zaczynając od bazy, a następnie nakładając dwie cienkie warstwy kolorowej emalii, którą na koniec pokrywamy nabłyszczającą emalią nawierzchniową. Jak jednak wykonać go krok po kroku?

Wykonanie krok po kroku

Wykonanie każdej stylizacji należy rozpocząć od przygotowania płytki. W przypadku hybryd należy jednak zadbać nie tylko o oczyszczenie paznokci za pomocą cleanera, odsunięcie skórek i nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu – konieczne będzie także zmatowienie jego powierzchni za pomocą specjalnej polerki. Następnie należy nałożyć primer bezkwasowy (lub kwasowy, jeśli twoje paznokcie tego wymagają) i na tak przygotowanych płytkach można rozpocząć nakładanie bazy.

Po nałożeniu bazy paznokcie należy naświetlać w odpowiedniej lampie UV, LED lub UV LED, przez czas określony przez producenta – najczęściej będzie to około 30-60 sekund. Kolejnym krokiem jest nałożenie koloru lakieru hybrydowego – ważne jest, aby zrobić to równomiernie, nie wyjeżdżając na skórki otaczające płytkę. Po nałożeniu lakieru paznokcie utwardzamy w lampie przez około 60 sekund. Po upływie tego czasu dokładnie w ten sam sposób nakładamy drugą warstwę emalii, po raz kolejny utwardzamy, a następnie nakładamy top. Po jego utwardzeniu manicure jest gotowy – teraz możesz się nim cieszyć przez przynajmniej kilkanaście dni!

Jak usunąć manikiur?

Wokół usuwania tego typu stylizacji narosło wiele mitów. Najpopularniejszym z nich jest ten, który mówi, że lakier należy z płytki zedrzeć lub wręcz spiłować. To nie tylko nieprawda, ale też bardzo zły pomysł, który może doprowadzić Cię do poważnego uszkodzenia paznokci. Właściwym sposobem usuwania lakieru hybrydowego jest użycie odpowiedniego zmywacza. Zwyczajny zmywacz niestety się tu nie sprawdzi – specjalistki polecają użycie specjalnych removerów o wysokim stężeniu acetonu. Dobrym pomysłem będzie wybór takiego, który wzbogacony jest o kompleks witamin wzmacniających płytkę – na przykład takiego jak Soak Off Remover firmy My Love o zapachu pomarańczy.