Przyjrzyjmy się nieco bliżej akcesoriom dla naszych czworonożnych przyjaciół

Jeśli chodzi o akcesoria dla psów to w pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję czy postawimy na obroże czy też na szelki? Decyzją, na którą ma również wpływ na zachowania na spacerze naszego psa jest dylemat pomiędzy właśnie kupnem szelek czy też obroży. Psy agresywne oraz porywcze raczej powinny mięć zakładane szelki. Wynika to z niczego innego jak z mechanizmu działania obroży. Podczas ciągnięcia oraz szarpania się psa obroża uciska mu krtań. Tym samym powoduje spory dyskomfort, a jednocześnie uszkodzić może drogi oddechowe oraz także kręgi szyjne. Obroża sprawdzi się doskonale przy spokojnych psach, starszych czy też po prosty ułożonych odpowiednio.

Jeśli chodzi o akcesoria dla psów, to także niesamowicie ważna jest smycz. Smycz dobrana musi być według potrzeb własnych oraz potrzeb naszego psa. Na rynku są dostępne smycze w formie taśmy czy też linki o długościach regulowanych, które zwierzęciu pozwalają na swobodę podczas spaceru. Możemy także nabyć smycz o mechanizmie prostym regulacji, która posiada na przykład dwie długości oraz także możliwość ręcznego czy też szybkiego przepięcia. Dla psów młodych czy też gryzących akcesoria nabyć można łańcuszkową smycz, która jest odporna na gryzienie oraz ciągnięcie intensywne.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze spacerowych akcesoriów? Głównie chodzi o nic innego jak o wygodę psa. Dostosowanie akcesoriów do samego temperamenty psa, jego wieku oraz gabarytów. Jest to absolutna podstawa. Całkiem na drugim planie znajduje się możliwość dopasowania odpowiednich kompletów, które świetnie się komponują. Warto do tego postawić na swoją wygodę oraz psu dopasować smycz, która pokryta jest neoprenem miękkim. Nie rani ona ani skóry naszego psa, ani też naszych rąk.