Różne pomysły na ciekawe oświetlenie sufitowe typu LED

W poszukiwaniu inspiracji do zaplanowania we własnym mieszkaniu oświetlenia sufitowego warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Po pierwsze powierzchnię sufitu i możliwość jego podwieszenia, które może urozmaicić system oświetleniowy, po drugie wykorzystanie listew klasycznych lub bardziej nowoczesnych i po trzecie różnorodność kolorystyczną. Od czego zacząć?

Pomysły na ciekawe, ledowe oświetlenie sufitu

Pierwszą popularną metodą podświetlenia sufitu jest zamontowanie na nim tzw. sufitu podwieszonego, w którym następnie instaluje się różnego rodzaju diody. Opcja ta jest o tyle ciekawa, że podwieszane sufity mogą przybierać przeróżne formy, kształty i wypukłości, co pozwala później na oświetlenie sufitowe led dostosowane do konkretnych “załamań” powierzchni. Klasyczną formą mogą być tutaj taśmy led montowane po tzw. kwadracie, czyli wokół obwodu sufitu. Dodatkowo powierzchnie załamane można wzbogacić o ledowe oświetlenie migające lub zmieniające kolor czy stopień natężenia światła. Urozmaicenie takiego sufitu różnymi formami led może dać naprawdę imponujące efekty.

Oświetlenie sufitowe led ( sprawdź na https://boxlab.pl/plafon-led ) można również zastosować w mniej klasycznej, a bardziej nowatorskiej formie. W profesjonalnych firmach można znaleźć np. zakrzywione listwy ledowe i ułożyć z nich na suficie nietypowe kształty. Może to być świetlny labirynt, kształt serca, słońca czy nawet projekt nocnego nieba z księżycem ledowym w centrum i diodami symbolizującymi lampy. Poza geometrycznymi listwami led pod sufit ciekawą opcją będzie też wykorzystanie listew owalnych i gładkich, które dodadzą wnętrzu bardziej subtelnego charakteru. Ważnym elementem, jaki można wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie sufitowe led będzie też jego różnorodność kolorystyczna. Dzięki niej listwy czy taśmy montowane pod sufitem będą mogły zmieniać barwy np. zależnie od nastroju panującego w danym pomieszczeniu czy po prostu chęci domowników do oświetlenia domu inny kolorem. Dodatkiem mogą być też diody pulsacyjne, które sprawdzą się np. w czasie organizowanej w domu imprezy w gronie przyjaciół.