W jaki sposób zmienić dostawcę prądu?

Źródło: http://trmewobrot.pl/

Czy wiesz, że w dowolnej chwili możesz zmienić swojego dostawcę energii elektrycznej? Wymaga to jedynie kilku prostych formalności, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić znaczne kwoty, a nawet wspomóc ochronę środowiska naturalnego. Jak to możliwe? Przekonaj się sam!

Powody, dla których warto zmienić dostawcę energii elektrycznej. Jak to zrobić?

Jak przeczytać można na stronie internetowej TRMEW Obrót, najczęstsze powody zmiany dotychczasowego dystrybutora prądu są następujące:

  • wysokie rachunki za energię elektryczną u aktualnego dostawcy,
  • chęć zmiany dystrybutora na podmiot oferujący energię z odnawialnych źródeł (OZE),
  • brak zadowolenia z aktualnych warunków dokonywania płatności.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą dostawcy i chciałbyś poznać związane z tym koszty i formalności, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jakie są koszty zmiany dystrybutora prądu?

Dostawcę energii elektrycznej zmienić może każdy, kto podpisał umowę z dowolnym przedsiębiorstwem energetycznym. Zmiana dystrybutora nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kosztów.

Czy dostawcę można zmienić kilkukrotnie?

Tak. Nie obowiązują żadne limity związane z częstotliwością zmian dystrybutora energii elektrycznej. Czasowe ograniczenie wynikać może jedynie z trwającego właśnie procesu zmiany sprzedawcy i wynikających z tego powodu formalności.

Od którego momentu umowa z nowym dostawcą ostatecznie wchodzi w życie?

Nowa umowa na świadczenie usług związanych z dostarczaniem energii elektrycznej wchodzi w życie w momencie wygaśnięcia umowy z poprzednim dostawcą. Dzięki temu odbiorca nie musi martwić się o przerwy w dostawach prądu.