Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie?

Źródło: https://klik-24.com/

POLSKIE? POZNAJ SPOSOBY TRANSFERU ŚRODKÓW

Najczęstszym powodem imigracji Polaków do Wielkiej Brytanii są względy zarobkowe, a jednym z najczęściej zadawanych w takiej sytuacji pytaniem jest to, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Zazwyczaj w trakcie przebywania i zarabiania w UK zachodzi bowiem konieczność przekazywania środków na polskie rachunki bankowe – swoje własne, bliskich lub w celu opłacenia różnego typu należności. Decydując się na konkretną metodę transferu pieniędzy z Wielkiej Brytanii na polskie konto, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej koszt, kurs wymiany funta a także czas, w którym środki znajdą się na docelowym rachunku.

Możesz wybrać m.in. spośród tradycyjnego przelewu z brytyjskiego rachunku bankowego, przekaz gotówki w placówce pośrednika, wymianę w kantorze online oraz skorzystanie z usług nowoczesnych firm zajmujących się wyłącznie świadczeniem zagranicznych transferów. Najczęściej to ostatnie rozwiązanie jest najszybsze i najtańsze.

PRZELEW BANKOWY

Jedną z podstawowych metod przesłania pieniędzy z brytyjskiego konta do Polski jest standardowy przelew bankowy. Żeby wykonać taki transfer wystarczy, iż posiadasz swój rachunek bankowy w banku UK, a także dane docelowego numeru konta odbiorcy w Polsce. Jest to jednak najdroższa i najbardziej powolna forma na przekazanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Koszt takiego transferu jest bardzo duży, w zależności od przekazywanej kwoty najczęściej oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Poza wysoką opłatą za wykonanie przelewu, brytyjskie banki oferują swoim klientom bardzo zaniżony kurs wymiany walut. Ponadto przekazywane środki dotrą na docelowe konto odbiorcy dopiero po kilu dniach. Podsumowując, tradycyjny przelew bankowy z brytyjskiego konta na polskie jest jednym z najmniej korzystnych sposobów na przekazywanie środków z UK do Polski.