Jak ubrać się na wesele, czyli wybieramy idealną sukienkę

Wyzywająco czy skromnie? Nowocześnie czy tradycyjnie? Seksownie czy delikatnie? Te pytania spędzają sen z powiek każdej kobiecie, która szuka sukienki na wesele. Moda tak szybko się zmienia, że nie sposób za tym nadążyć. Jest jednak kilka zasad, które obowiązują zawsze. Są nimi: ładnie, ale gorzej od panny młodej, wygodnie i aktualnie do pory roku.

Po pierwsze: nigdy nie staraj się wyglądać podobnie/lepiej od Panny Młodej

Przyjście na wesele w długiej, białej sukni jest delikatnie mówić niestosowne. Twój strój nigdy nie powinien być podobny do stroju Panny Młodej. Wyobraź sobie, jak młoda czułaby się, gdyby goście nie byli w stanie rozróżnić, która z pań właśnie wzięła ślub? Wystrzegać musisz się tylko okazałych białych/ecru sukienek. To samo tyczy się białych woalek i stroików do włosów.

Po drugie: wygląd wyglądem, ale wygoda najważniejsza

Twoja sukienka musi być przede wszystkim wygodna. Co z tego, że wybierzesz piękną suknię, w której nie da się tańczyć, bo wszystko Ci się zsuwa lub odsłania zbyt dużo ciała. Za długa suknia, zbyt luźne ramiączka, zbyt głęboki dekolt – to wszystko może Ci naprawdę popsuć weselną zabawę. Na weselu tańce i szalone zabawy są czymś normalnym. Dlatego też Twój strój musi Ci zapewniać maksymalny komfort. Nie idź w tym przypadku na żadne kompromisy.

Po trzecie: dobierz sukienkę do pory roku

Piękna sukienka z odkrytymi plecami lub ramionami będzie idealna na późną wiosnę i całe lato. Pozwali Ci odsłonić opalone ramiona, a jednocześnie zapewni wygodę. Jednakże na wesele, które odbywa się jesienią czy zimą, wybierz raczej coś zabudowanego. Oczywiście na sali weselnej może być bardzo ciepło, ale wychodząc na dwór, zmarzniesz. W chłodniejsze miesiące doskonale sprawdzają się sukienki z rękawem ¾.

Po czwarte: okazałe stroje łącz ze skromnymi dodatkami i odwrotnie

Jeżeli Twoja sukienka jest bardzo wyrazista, dobierz do niej skromne dodatki. Rozkloszowana sukienka z kwiatowym haftem doskonale komponuje się z jednokolorowymi butami w klasycznym fasonie i prostą torebką. Z kolei, gdy Twoja sukienka jest skromna i gładka, dobierz do niej np. neonowe dodatki.