Jak przygotować się na odbiór mieszkania od dewelopera?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego mieszkania, przeglądając to, co każdy deweloper Poznań “ma w zanadrzu”. Nic dziwnego – w końcu zamieszkanie “na swoim” jest bardzo rozsądną opcją, dzięki której nie płacimy za wynajem obcej osobie, a skupiamy się wyłącznie na sobie i przeznaczamy te same pieniądze na rozwój czegoś własnego.

Kupując nowe mieszkanie nie wystarczy wybrać, który deweloper Poznań będzie dla nas najbardziej odpowiedni, ale też jaki zaoferuje najkorzystniejszą dla nas umowę. Gdy już bowiem zdecydujemy się na usługi któregoś z nich, nastąpi w końcu moment, w którym będziemy musieli to mieszkanie odebrać. Wtedy zaczynają się schody, a my musimy wiedzieć, na co konkretnie zwrócić uwagę przy odbieraniu własnego lokum.

Co zrobić, aby odbiór mieszkania odo dewelopera przebiegł pomyślnie?

Aby odpowiednio sprawdzić, czy deweloper Poznań oddaje nam do użytku mieszkanie w odpowiednim stanie (nie tylko zgodnym z zapisami w umowie, ale też naszymi oczekiwaniami) warto, abyśmy:

  • stworzyli listę najczęstszych błędów – pozwoli nam ona kontrolować, na co zwróciliśmy już uwagę;
  • porozmawiali z osobami świeżo po zakupie mieszkania – ich rady często okazują się o wiele cenniejsze, niż pozyskane w Internecie “doświadczenie”;
  • umówili się na dogodny termin – wieczorem łatwiej jest ukrywać usterki. Umówmy się na oglądanie mieszkania za dnia;
  • zabrali ze sobą profesjonalistę – jeżeli nie znamy się za bardzo na sprawach technicznych, zabierzmy kogoś, kto się zna i sprawdzi to za nas.