Jak wybrać wyciągarki elektryczne?

Wciągarki są to narzędzia za pomocą jakich można przesyłać w pionie towary o niezwykle różnorodnej wielkości. Od relatywnie niewielkich, ważących tylko kilkadziesiąt kilogramów, do towarów najcięższych, o wadze docierającej do choćby jednej tony. Tego rodzaju narzędzia stosowane są wszechstronnie w sektorze oraz budownictwie. Dobrze sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, składach, halach przeładunkowych, na placach budowy (zarówno tychże największych jak również najmniejszych), i w wielu pozostałych sytuacjach.

Wyciągarki elektryczne

Wciągarki elektryczne wykonane są z napędu wspieranego prądem 12 czy 24 V, kotła o walcowatym rozmiarze i linki. Wartości wyciągarki elektrycznej to przede wszystkim jej pewność, wytrzymałość na ciężkie warunki oraz szybkość pracy. Do braków należy duża waga (blisko 100 kg), dosyć złożony sposób montażu i fakt, iż narzędzie może działać tylko przy włączonym napędzie. Wyciągarki elektryczne wielokrotnie wykorzystywane są poprzez wielbicieli off-roadu.

Jak zrobiona jest elektryczna wyciągarka?

Wyciągarka samochodowa to tylko parę związanych ze sobą składników, jakie w zestawieniu ze sobą pokazują niezwykle dużą moc. Najistotniejszym aspektem pobudzającym pracę całej wyciągarki jest jej napęd. Uzupełnia się go energią z akumulatora pojazdu. Innym elementem, z jakiego składa się wyciągarka, jest walcowaty bęben – na niego nawijana jest plastikowa czy stalowa linka. Wyciągarka zaopatrzona jest również w szpule lub ślizgi, jakie są odpowiedzialne za prowadzenie liny na bęben.

Czemu należałoby zakupić wyciągarkę elektryczną?

Wyciągarki samochodowe elektryczne znajdują wykorzystanie często jako wyposażenie pojazdów terenowych. Natomiast są również potrzebnym wyposażeniem w samochodach straży pożarnej lub pomocy drogowej. Wyciągarki samochodowe elektryczne są niezbędne w ciężkich sytuacjach na drodze takich jak utknięcie w błocie, wciągnięcie pojazdu pod stromy podjazd lub usunięcie z drogi powalonego drewna. Prócz wyciągarki elektrycznej w dowolnym pojeździe przydadzą się również liny syntetyczne do wyciągarek.